Ниватон Молібден

  1. Головна
  2. Добрива
  3. Монодобрива
  4. Ниватон Молібден
Категорії добрив
Вартість:

Для того, щоб побачити вартість та зробити замовлення, ви повинні зареєструватися в системі, або виконати вхід.

Доступно за замовленням
Замовити зворотний дзвінок
Fill out this field
Fill out this field

Мікродобриво містить Молібден і призначене для листкового підживлення широкого спектру культур. Спеціально розроблена формула дозволила отримати склад з максимальним ступенем засвоєння, що забезпечує високу ефективність. Хелатуючим агентом в добриві служить EDTA, а сам Молібден перебуває в формі Мо2-4, найбільш природний для рослин. Застосування добрива Ниватон Молібден 40 сприяє кращому засвоєнню рослинами азотних добрив, а саме підсилює процес нітрифікації аміачних і амідних форм. Прискорює розвиток і стимулює діяльність бульбочкови бактерій на бобових культурах. Добриво рекомендовано для польових культур, винограду і плодових дерев.

Вміст поживних компонентів і біологічно активних компонентів: г/л w/v % w/w %
Молібден Мо 40 4
Фосфор Р2О5 60 6,0
Калій К2О 70 7,0
Зовнішній вигляд:
прозора безбарвна рідина з аміачним запахом або без
Додаткові показники:
Водневий показник (рН) 7,9-9,2
Густина г/см3 1,21-1,32

Рослини, що відчувають нестачу елементу, повільно ростуть та мають кволі листки невеликого розміру та не мають чітко вираженої форми. Оптимальний вміст Молібдену в рослині становить 0,2–3 г/кг. Молібден відрізняється від інших мікроелементів за своїми властивостями: він дуже рухливий у рослині. У ґрунті доступний Молібден знаходиться в аніонній формі, тому він вилуговується на піщаних (з низьким вмістом органічної речовини) та на дренованих ґрунтах.

Для рослин кислих ґрунтів молібден недоступний.

Нестача Молібдену в рослині порушує розвиток листкового апарату, знижує вміст хлорофілу в тканинах. При цьому черешки і листки подовжуються й звужуються, втрачають свій тургор, в’януть, починаючи з країв. Оскільки Молібден відіграє важливу роль в забезпеченні рослини азотом, симптоми нестачі цих елементів можуть бути схожими. Рослини починають повільно рости і мають блідо-зелені листки. Молібден рухомий в рослині, тому симптоми дефіциту в першу чергу проявляються на старих листках. При нестачі Молібдену пригнічується утворення квітів у деяких бобових. Нестача Молібдену призводить до утворення жовтих цяток чи плям на листковій пластинці та крайового хлорозу чи опіків старих листків. У фруктових культур нестача елементу перешкоджає утворенню пилку, призводить до зниження кількості плодів. Жовта плямистість цитрусових виявляється в появі жовтих плям на листках, які швидко обпадають. При цьому значно зменшується кількість плодів.

Культури Фази розвитку Норми витрати (л/га) Кількість обробок
Кукурудза 3–5 листків 0,25–0,5 1
Сорго, просо 6–8 листків 0,25–0,5 1
Бобові Бутонізація 0,5-0,75 1
Томат, перець, баклажан Бутонізація 0,25 1
Баштанні Ріст пагонів, бутонізація 0,25 1
Картопля Бутонізація 0,25 1
Зерняткові, кісточкові Бутонізація, після збору врожаю 0,75-1 2
Виноград Бутонізація, після збору врожаю 0,75-1 2
Горіхи Бутонізація, після збору врожаю 0,75-1 2
Олива, інжир, гранат, цитрусові Бутонізація 0,75-1 2
Бавовна Активний ріст 0,25-0,5 1
  • Молібден мінімізує вміст нітратів у рослинній тканині, зменшуючи поглинання рослиною нітратного та збільшуючи поглинання нітритного азоту і включення його до таких нітрогеновмісних сполук, як білки.
  • Для бобових культур Молібден є каталізатором фіксації азоту з повітря бульбочковими бактеріями та накопичення цього елементу на поверхні кореневої системи.
  • Внесення молібденових добрив збільшує в листках вміст хлорофілу, що в свою чергу впливає на інтенсивність фотосинтезу.
  • Підвищує урожайність та вміст білку. З його допомогою в рослинах синтезуються вітамін С, каротин та вуглеводи. Він входить до складу ферментів, бере участь в окисно-відновних реакціях, впливає на процес утворення пилку під час цвітіння рослин.
  • Підвищує ефективність фосфорних та калійних добрив.
  • Молібден підвищує морозостійкість та посухостійкість рослин.
  • Молібден виконує захисну реакцію токсичного впливу рухомого Al на рослини.
Додаткова інформація

Препаративна форма:

Розчинний концентрат.

Хімічна група:

Добрива з мікроелементами.

Токсичність:

4-й клас небезпечності за класифікацією ВООЗ.

Сумісність:

Сумісний із більшістю водорозчинних добрив і засобів захисту рослин. Перед застосуванням з іншими агрохімікатами перевірити їх на сумісність із препаратом «Ниватон».

Механізм дії:

Швидке проникнення через кутикулу та пори рослин із коефіцієнтом засвоювання мінерального живлення 60−80 %.

Норма витрати робочого розчину для різних культур:

Зернові, технічні: 200−300 л/га;
Овочеві: 350−400 л/га;
Плодово-ягідні: 800−1000 л/га.

Посіви треба обприскувати в ранкові або вечірні години. Оптимальна температура повітря має становити від +10 до +25°С, швидкість вітру — до 5 м/с. Не обробляти культури за температури повітря вище +25 °C.

Гарантійний строк зберігання:

36 місяців за температури від +5 до +35 °С. Запобігати потраплянню прямих сонячних променів. Зберігати в оригінальній закритій тарі. Можливе незначне згущення препарату.

Порядок приготування робочого розчину:

Бак обприскувача наповнити на 2/3 водою, ввімкнути мішалку;
Додати по черзі мікродобриво «Ниватон» і препарати захисту рослин (якщо вони передбачені та рекомендовані). Послідовно додавати компоненти, дочекавшись рівномірного перемішування попереднього компонента;
Долити бак водою до повного об’єму і почати обприскування;
Не допускати зупинки змішування, доки препарат залишається в баку обприскувача.

Заходи безпеки:

Препарат не токсичний для людей і бджіл, неалергенний, екологічно безпечний. Під час роботи з добривом необхідно дотримуватися загальноприйнятих заходів безпеки! Не потребує особливих умов, способів і засобів знешкодження. У разі потрапляння розчину на шкіру або в очі промити їх теплою водою. За необхідності звернутися до лікаря! Обробку проводити в респіраторі та спецодязі.