Ниватон Молібден-Кобальт

Вартість:

Для того, щоб побачити вартість та зробити замовлення, ви повинні зареєструватися в системі, або виконати вхід.

Доступно за замовленням
Замовити зворотний дзвінок
Fill out this field
Fill out this field

Мікродобриво призначене для листкового підживлення широкого спектру культур. Спеціально розроблена формула дозволила отримати склад з максимальним ступенем засвоєння, що забезпечує високу ефективність. Хелатуючим агентом в добриві служить EDTA, найбільш природний для рослин. Застосування добрива Ниватон Молібден – Кобальт інтенсифікує поглинання рослинами азоту, фосфору, калію, магнію та обмежує надходження важких металів. Комбінація Молібдену та Кобальту максимально позитивно впливає на розмноження бульбочкових бактерій. Добриво рекомендовано для польових культур, винограду і плодових дерев.

Вміст поживних компонентів і біологічно активних компонентів: г/л w/v % w/w %
Молібден Мо 80 8 4,1
Кобальт Со 0,5 0,5 0,2
Азот N 50 5 2,6
Фосфор Р2О5 50 5 2,6
Калій К2О 25 2,5 1,3
Зовнішній вигляд:
Прозора або майже безбарвна рідина без запаху
Додаткові показники:
Водневий показник (рН) 8,9
Густина г/см3 1,25
Хелатуючий агент ЕДТА

Дефіцит Молібдену та Кобальту частіше спостерігається на грунтах з підвищеною кислотністю р < 5.5 рН, та з наявними в грунті оксидами Fe і Mn. Найменше Молібдену і Кобальту у супіщаних і торф’яних грунтах. Дерново-підзолисті суглинки та чорноземи дещо багатші розчинними сполуками Молібдену і Кобальту, але для культур з підвищеною потребою необхідно також додатково вносити позакоренево. Рослини, які відчувають нестачу елементу, повільно ростуть та мають кволі листки, вони невеликого розміру та не мають чітко вираженої форми. Основна ферментальна роль Молібдену повязана з функцією транспорту електронів. Він є невід’ємним компонентом нітрогенази і нітратредуктази. Ці два молібдено вмісних ферменти грають велику роль в метаболізмі азоту, беручи участь як у фіксації N2 так і у відновленні NO3.Кобальт є компонентом вітаміну В12, що необхідний для фіксації атмосферного азоту бобовими культурами. Входячи до складу вітаміну В12, сприяє накопиченню хлорофілу в листках рослин. Бере участь у реакціях окислення-відновлення, а також у синтезі нуклеїнових кислот.

Зовнішні ознаки нестачі Молібдену та Кобальту в рослинах подібні до азотного голодування. Але є деякі відмінності, а саме нестача Молібдену в рослині порушує розвиток листкового апарату, знижує вміст хлорофілу в тканинах. При цьому черешки і листки подовжуються й звужуються, втрачають свій тургор, в’януть, починаючи з країв. Рослини починають повільно рости і мають блідо-зелені листки. Молібден рухомий в рослині, тому симптоми дефіциту в першу чергу проявляються на старих листках. Також при нестачі Молібдену пригнічується утворення квітів у деяких бобових. При дефіциті Кобальту в рослинах ослаблюється інтенсивність фізіолого-біологічних процесів (уповільнення росту, розвитку рослини, знижується активність азотфіксуючих бульбочкових бактерій та зниження врожайності), порушення біосинтезу білків (кобальтовий хлороз – пожовтіння листків).

Культури Фази розвитку Норми витрати (л/га) Кількість обробок
Кукурудза 3–5 листків 0,25–0,5 1
Сорго, просо 6–8 листків 0,25–0,5 1
Бобові Бутонізація 0,25 1
Томат, перець, баклажан Бутонізація 0,1 1
Баштанні Ріст пагонів, бутонізація 0,1 1
Картопля Бутонізація 0,25 1
Зерняткові, кісточкові Бутонізація, після збору врожаю 0,75 1
Виноград Бутонізація, після збору врожаю 0,75 1
Горіхи Бутонізація, після збору врожаю 0,75 1
Олива, інжир, гранат, цитрусові Бутонізація 0,75 1
Бавовна Активний ріст 0,25 1
  • Застосування добрива з вмістом Молібдену та Кобальту надає можливість отримати урожай з мінімальною кількістю нітратів у рослинній тканині, зменшуючи поглинання рослиною нітратного та збільшуючи поглинання нітритного азоту і включення його до таких нітрогеновмісних сполук, як білки.
  • Для бобових культур дане добриво є невід’ємним елементом у формуванні високих врожаїв за рахунок максимальної фіксації азоту з повітря. При цьому поряд з ростом урожайності і підвищується вміст білка.
  • За рахунок внесення Ниватон Молібден – Кобальт в рослинах збільшується синтез хлорофілу, нагромадження вуглеводів і жирів у рослинах, підвищує інтенсивність дихання, стимулює біосинтез нуклеїнових кислот і аскорбінової кислоти.
  • Підвищується ефективність внесених азотних, фосфорних та калійних добрив.
  • Молібден підвищує морозостійкість та посухостійкість рослин. Також виконує захисну реакцію токсичного впливу рухомого Al на рослини.
  • Кобальт бере активну участь у реакціях окислення та відновлення, позитивно впливає на дихання та енергетичний обмін.
Додаткова інформація

Препаративна форма:

Розчинний концентрат.

Хімічна група:

Добрива з мікроелементами.

Токсичність:

4-й клас небезпечності за класифікацією ВООЗ.

Сумісність:

Сумісний із більшістю водорозчинних добрив і засобів захисту рослин. Перед застосуванням з іншими агрохімікатами перевірити їх на сумісність із препаратом «Ниватон».

Механізм дії:

Швидке проникнення через кутикулу та пори рослин із коефіцієнтом засвоювання мінерального живлення 60−80 %.

Норма витрати робочого розчину для різних культур:

Зернові, технічні: 200−300 л/га;
Овочеві: 350−400 л/га;
Плодово-ягідні: 800−1000 л/га.

Посіви треба обприскувати в ранкові або вечірні години. Оптимальна температура повітря має становити від +10 до +25°С, швидкість вітру — до 5 м/с. Не обробляти культури за температури повітря вище +25 °C.

Гарантійний строк зберігання:

36 місяців за температури від +5 до +35 °С. Запобігати потраплянню прямих сонячних променів. Зберігати в оригінальній закритій тарі. Можливе незначне згущення препарату.

Порядок приготування робочого розчину:

Бак обприскувача наповнити на 2/3 водою, ввімкнути мішалку;
Додати по черзі мікродобриво «Ниватон» і препарати захисту рослин (якщо вони передбачені та рекомендовані). Послідовно додавати компоненти, дочекавшись рівномірного перемішування попереднього компонента;
Долити бак водою до повного об’єму і почати обприскування;
Не допускати зупинки змішування, доки препарат залишається в баку обприскувача.

Заходи безпеки:

Препарат не токсичний для людей і бджіл, неалергенний, екологічно безпечний. Під час роботи з добривом необхідно дотримуватися загальноприйнятих заходів безпеки! Не потребує особливих умов, способів і засобів знешкодження. У разі потрапляння розчину на шкіру або в очі промити їх теплою водою. За необхідності звернутися до лікаря! Обробку проводити в респіраторі та спецодязі.