Зовнішнім ознаками фосфорного голодування є синювато-зелене забарвлення листя нерідко з пурпуровим або бронзовим відтінком, що пов’язано з накопиченням антоціанів. При цьому листя стає дрібним і вужчим, припиняється ріст клітин і тканин, затримується перехід до репродуктивної фази розвитку рослин.
У разі дефіциту калію в рослин сповільнюється ріст , стебла стають ламкими, що стимулює до вилягання. Загальним симптомом є пожовтіння кінчиків і країв листків Перші ознаки нестачі калію виникають на нижніх листках.
Ознаки дефіциту заліза з’являються передусім на молодих листках. Це міжжилковий хлороз з чіткою різницею між здоровими і ураженими тканинами. При посиленні дефіциту тканини повністю жовтіють, вибілюються і згодом відмирають.
Прояви дефіциту марганцю схожі на нестачу заліза, але різниця полягає в тому, що в цьому разі міжжилковий хлороз швидше має дифузний характер, тобто чіткі межі між здоровими і ураженими тканинами відсутні.
З посиленням дефіциту марганцю виникають некротичні плями, смуги на уражених тканинах. У бобових культур нестача марганцю спричиняє деформацію сім’ядольних листків.
Мідь також немобільний елемент, симптоми нестачі також проявляються в першу чергу на молодих листках.
Дефіцит цинку проявляється на листках, які щойно розпустилися. Ознаки проявляються у вигляді хлорозу, жовтуватої плямистості, що переходить на жилки. Вкорочення міжвузля.
Дефіцит бору проявляється в пригніченні точки росту. Листки блідніють, на кінчиках хлороз. Часто спостерігаються недорозвинені або потворні листки.
Зовнішні ознаки нестачі молібдену та кобальту в рослинах подібні до азотного голодування. Але є деякі відмінності, а саме нестача молібдену в рослині порушує розвиток листкового апарату, знижує вміст хлорофілу в тканинах. При цьому черешки і листки подовжуються й звужуються, втрачають свій тургор, в’януть, починаючи з країв. Рослини починають повільно рости і мають блідо-зелені листки. Молібден рухомий в рослині, тому симптоми дефіциту в першу чергу проявляються на старих листках. При дефіциті кобальту в рослинах ослаблюється інтенсивність фізіолого-біологічних процесів (уповільнення росту, розвитку рослини, знижується активність азотфіксуючих бульбочкових бактерій та зниження врожайності), порушення біосинтезу білків (кобальтовий хлороз – пожовтіння листків).